Turistika s malými deťmi Demänovská Dolina

Požičajte si náš nosič a vyrazte na cesty

Turistika s malými deťmi: Demänovská dolina

V okolí Demänovskej doliny a v Nízkych Tatrách je veľa možností turistiky s malými deťmi. Nosič si požičiate u nás a môžete vyraziť za dobrodružstvom.

  image3

  Turistika s malými deťmi: Nosič nájdete u nás

  Pre rodiny s malými deťmi, ktoré preferujú prechádzky a objavovanie prírody pešo, Demänovská dolina a jej okolie ponúkajú množstvo príjemných vychádzok. Tieto prechádzky vás zavedú do nádherných scenérií, kde si môžete vychutnať čerstvý vzduch, prejsť sa lesmi a spoznať zaujímavosti regiónu. Stačí si od nás požičať nosič a vyraziť za dobrodružstvom.

  • Túra k Vrbickému plesu– Ide o krásnu túru vhodnú aj pre deti. Cesta vedie okolo plesa, kde nájdete nielen krásne výhľady, ale aj množstvo detských preliezok či lavičiek na oddych. Je to príjemný výlet do prírody.
  • Dolina Vyvieranie – Trasa vedie blízko rušnej štátnej cesty, ktorá vedie do Jasnej. Ale napriek tomu sa do lesa prenáša len veľmi málo hluku, pretože stromy majú úžasnú schopnosť tlmiť zvuky. Prechádzame cez niekoľko mostíkov a postupne sa dostávame k miestu, kde sa stretáva Demänovka s potokom vyvierajúcim z doliny Vyvieranie, ako aj s masívnym prameňom z hlbín krasového podzemia. Je to nielen zdroj pitnej vody, ale aj miesto chránené kvôli zachovaniu jej kvality.
  • Pre kompletný uprataný zoznam výletov odporúčame portál kamnavylet – Demänovská Dolina

  Demänovská dolina a jej okolie ponúkajú množstvo príjemných vychádzok.”

  image2
  image3
  unnamed 4

  Na čo myslieť pri turistike s malými deťmi

  Pri turistike s malými deťmi je dôležité mať na pamäti niekoľko vecí. Tu je niekoľko tipov, na čo by ste mali myslieť:

  1. Výber vhodných trás: Zvoľte trasy, ktoré sú primerané veku a schopnostiam vašich detí. Vyhnite sa príliš náročným a dlhým túram. Skúste si vybrať trasy s rôznorodými zážitkami, ako sú vodopády, vyhliadky alebo jazierka.
  2. Prispôsobte tempo: Uvedomte si, že deti majú menšiu výdrž a potrebujú častejšie prestávky. Prispôsobte tempo chôdze deťom a neponáhľajte sa. Umožnite im objavovať a preskúmavať okolie.
  3. Vhodné oblečenie a obuv: Zabezpečte, aby mali deti vhodné oblečenie a obuv. Snažte sa ich obuť v pohodlných topánkach s dobrou trakciou, aby sa predišlo uklznutiam. V prípade nepriaznivého počasia sa oblečte v capáčikoch a ochranných vrstvách. Nosič vám požičiame u nás.
  4. Voda a občerstvenie: Vezmite so sebou dostatočné množstvo vody a malé občerstvenie pre deti. Je dôležité udržiavať ich hydratovaných a zabezpečiť, aby mali dostatok energie na túru.
  5. Bezpečnosť: Buďte ostražití a dodržiavajte bezpečnostné opatrenia. Držte sa značených chodníkov, vyhnite sa nebezpečným oblastiam a sledujte deti, aby sa nezabudli.
  6. Zábava a vzdelávanie: Turistika s deťmi môže byť príležitosťou na zábavu a vzdelávanie. Zapájajte ich do hry, ukazujte im prírodné krásy a vysvetľujte im o rastlinách a zvieratách, s ktorými sa stretávate.
  7. Fotografie a spomienky: Nezabudnite si zobrať fotoaparát alebo mobilný telefón na zachytenie krásnych okamihov. Vytvárajte spoločné spomienky a zdieľajte radosť z objavovania prírody.