Občianska vybavenosť

Od nás to máte všade na skok

Občianska vybavenosť v našej tesnej blízkosti

Aby ste sa v našej Demänovskej doline a v okolí Liptovského Mikuláša necítili ako „Kevin stratený v New Yorku“, pripravili sme si pre Vás kratší článok v ktorom Vás prevedieme občianskou vybavenosťou v našom regióne aby ste sa tu cítili ako našinci.

  5fbcd3a6429a0

  Malá Coop Jednota • 10 min pešo • 2 min autom

  V pešej dostupnosti v obci Pavčina lehota – iba 950 metrov pešo, čo predstavuje 12 minútovú prechádzku sa nachádza predajňa Coop Jednota. Vzhľadom na turistickú lokalitu je táto maličká predajňa výborne zásobená sortimentom potravín aj zmiešaného tovaru. Otváracie hodiny si viete pozrieť na nasledujúcom webovom linku:

  https://www.pavcinalehota.sk/obec-2/o-obci/predajna-coop-jednota/

  Veľká Coop jednota • 10 min autom

  Cestou autom alebo autobusom máte možnosť rovnako nakúpiť aj v obci Demänová, v rovnakej obchodnej predajni Coop Jednota, ktorá je priamo vedľa hlavnej cesty. Za obchodom je možné zaparkovať auto a navyše je pár metrov od obchodu autobusová zastávka, čo je veľký bonus pre ľudí cestujúcich autobusom. V priloženom linku prikladáme otváracie hodiny:

   https://demanova.oma.sk/prevadzkuje/coop-jednota

  Autobusové spojenie

  Pre hostí a turistov cestujúcich ku nám autobusom, prikladáme autobusové spojenia ktoré premávajú z Liptovského Mikuláša, cez nás až na konečnú stanicu do Jasnej. Zastávka od ktorej máte náš apartmánový dom na 1 minútu pešo sa volá – Demänovská dolina, autocamping. Harmonogram trasy nájdete v priloženom linku:

  https://arriva.sk/files/lb/cp/primesto/liptovsky-mikulas/505419_9_2.pdf

  Čerpacia stanica • 8 min

  Čerpacia stanica OMW nemôže uniknúť žiadnemu oku nášho hosťa, keďže sa nachádza priamo na začiatku Demänovskej cesty, ktorá je jediný hlavný ťah ku nám. Čerpacia stanica je otvorená non stop, má bohatý výber sortimentu. Súčasťou pumpy je budova kde sa nachádzajú dve reštaurácie, kaviareň, obchod s darčekovými suvenírmi, práčovňa, herňa ale aj predajňa a požičovňa bicyklov.

  Liptovský Mikuláš • 12 min

  Liptovský Mikuláš je síce menšie mesto ale vzhľadom na vysoký turizmus v našej lokalite je občianska vybavenosť veľmi pestrá. V nasledujúcich linkoch Vám prikladáme informácie o zdravotníckych zariadeniach, veterinárnej klinike, väčších obchodných reťazcoch, lekární ale nesmie chýbať aj sektor zábavy kino, zoo či aquapark.

   

  Liptovská nemocnica s poliklinikou – https://nsplm.sk/

   

  Veterinárna Klinika – autom najbližšej vzdialenosti: https://www.veterina-lives.sk/

   

  Obchodné reťazce s lekárňou, drogériou a rozličným sortimentom (výhodou obchodných domov a potravín v centre mesta je, že sa nachádzajú relatívne všetky kúsok od seba, v blízkosti výjazdu a vjazdu z diaľnice a v neďalekej vzdialenosti od Demänovskej cesty.)

   

  V obchodnom centre RGB Liptov sa nachádza lekáreň, pošta, Tesco potraviny , drogéria, domáce potreby, elektro, kvetinárstvo, pekáreň a rôzne iné predajne navyše je v tesnej blízkosti pár metrov od vchodu a východu Tesco potravín cez priechod pre chodcov McDonald & Mcdrive.

   

  https://www.rgbliptov.sk/ 

   

  Obchodný reťazec Kaufland, je vzdialený iba kúsok od predchádzajúceho spomínaného obchodného centra. Okrem potravín sa tu nachádza čerpacia stanica, lekáreň, kvetinárstvo aj trafika.

   

  https://www.kaufland.sk/?cid=F14640B02C1000K23453W01030405

   

   Aquapark Tatralania • 18 minut

  A z toho zábavného sektora, to azda všetci poznajú ale považujeme to za povinnosť to v našom článku spomenúť – Aquapark Tatralandia & Zoo kontakt Family park miesto pre zábavu aj malých aj veľkých. Obe atrakcie sú vo svojej bezprostrednej blízkosti. Navyše u nás viete kúpiť aj zvýhodnené vstupenky do aqua sveta.

   

   http://www.zookontakt.sk/domov.html

   

  https://www.tatralandia.sk/

  Kino 

  A nakoniec pre obľúbencov filmových trhákov a pukancov pridávame link na jedno z najvyťaženejších kín v našom regióne – GOLDEN APPLE CINEMA

   

  https://www.gacinema.sk/