7 tipov kde sa najesť na Liptove

Jedlo, jedlo, jedlo

7 tipov kde sa najesť na Liptove

v nasledujúcom článku dáme zopár tipov kde naplníte spokojne svoje bruchá. Autom, v blízkej dostupnosti, v centre mesta ale aj na pešo, kúsok od nás 🙂

  3

  Koliba Tri studničky u Tomášovcov

   

  Koliba je super voľba. Nielenže je na pešo od nás iba 5 minút ale varia tam tradičné slovenské špeciality, navyše sídli v krásnom prostredí. Celé vonkajšie okolie reštaurácie vytvára peknú horskú scenériu s priamym výhľadom na tečúcu Demänovku. A keďže majiteľ je milovník jazzovej hudby je dosť možné, že si budete vychutnávať jedlo pri živej hudbe. V reštaurácii vystupujú muzikanti z ďalekého zahraničia.

  Koliba Bystrina

   

  Keď tradične po Slovensky, tak jedine na Kolibe Bystrina. Hneď po vstupe do reštaurácie uvidíte , že ste na Slovensku. Obsluhovať Vás budú čašníci v Slovenských krojoch, jedálny lístok je plný slovenských špecialít a atmosféru pri jedle Vám bude dotvárať hudba Slovenských ľudoviek.  Pochutnať si môžete na mäsových špecialitách, ako sú Važecká pochúťka alebo Tatranská veža s domácou plackou, čerstvý pstruh z Demänovky alebo pravé liptovské pečené jahňa s kosťou. Nebojte sa vyskúšať ani tradičné lokálne jedlá ako sú bryndzové halušky či pirohy, ktoré si sami pripravujú z tých najkvalitnejších surovín od lokálneho dodávateľa z eko farmy Važec. Po dobrom jedle nezabudnite doplniť poriadnu dávku sladkého. Určite nevynechajte domácu štrúdľu pečenú od nich, nedáme na ňu dopustiť.

   

  Reštaurácia Pivnica

   

  V blízkej dostupnosti, prechádzkou zhruba 10 minút hneď na začiatku dediny Pavčina lehota sa nachádza utúlná rodinná reštaurácia.  Posedieť pri dobrom jedle a pivku si môžete vnútri alebo aj vonku na drevennej terase s krásnym výhľadom na Demänovskú horu.

   

  Aha pizza & pasta

   

  Pre tých, ktorých neohúrila slovenská kuchyňa máme v našom okolí aj taliansku klasiku. Cestou autom na náš apartmánový dom, na začiatku Demänovskej cesty v obchodnom centre Tatraline sa môžete zastaviť na bezkonkurenčne najlepšie talianske pochúťky v našom okolí.

  Liptovar

  Miesto kde Vám ku dobrému remeselnému pivu uvaria aj skvelé jedlo. Máte možnosť ochutnať niekoľko druhov pív a pochutnať si na dobrotách z bohatého výberu. Liptovar sa nachádza v Liptovskom Mikuláši, preto ak budete mať počas Vášho výletu naplánovanú aj návštevu mestskej časti nezabudnite sa tu zastaviť.

  Bonsai

   

  Vietnam na Liptove ? Žiaden problém. Reštaurácia Bonsai je jednoznačne jediná a bezkonkurenčná azíjská kuchyňa v našom regióne. Nachádza sa v Liptovskom Mikuláši. Autom od nášho apartmánového domu necelých 9 km čo predstavuje zhruba 14 minút cesty.

  Salaš Dechtáre

   Zrejme nie je turista, ktorý by nepoznal Liptovskú Maru a známy salaš Dechtáre, ktorý sa nachádza v jeho tesnej blízkosti. Vďaka perfektnej lokalite, hneď z diaľnice mnoho ľudí volí túto trasu ako povinnú zastávku počas svojej dovolenky. Dá sa tu stráviť príjemný čas pri dobrom jedle a v krásnej Liptovskej scenérii.

  Liptovská Anna, je krásna malebná obec vzdialená od nás zhruba 30km, autom po diaľnici vie byť šikovný šofér za 25minút na mieste.