Výlety v Demänovskej Doline

Vylety z Vila Vista

Výlety v okolí Demänovskej doliny

Sme najlepšia štartovacia dráha aj na pešiacke výlety. Benefitom nášho umiestnenia nie je len blízka dostupnosť lyžiarskych stredísk, autobusovej zastávky, reštaurácii, obchodu či detského ihriska. Od nás sa na pešo dostanete aj na nenáročné výlety, ktoré sú v našej lokalite veľmi vyhľadávané. Tieto trasy zvládnu aj najmenší a dokážete si tak urobiť nenáročný celodenný výlet či prechádzku celá rodina.

  Vylety demanovska dolina vrchol sina 1

  Demänovská hora – 1304 m n.m.

  Pekný a pomerne ľahko dostupný vrch. Cestou hore popri vyznačenom turistickom chodníku v obklopení skalnatých útvarov si milovníci krásnych výhľadov prídu na svoje a môžu sa kochať výhľadmi na Liptovskú kotlinu, Chočské vrchy či Západné Tatry. Z vrchola horskej lúky máte výhľad na krásne kobercovité lúky Liptova ale aj živé obrazy Nízkych Tatier ako Chopoku či Ďumbiera. Demänovská hora je prístupná napríklad po žlto označenom turistickom chodníku z ATC Bystrina (pri Pavčinej Lehote) z tejto trasy zhruba v polovičke výstupu natrafíte na lavičku a stolík s parádnym výhľadom na Pavčinu Lehotu, Veľký Choč a chotáre – táto cesta je miestami strmšia ale zato príjemná a nenáročná.  Alebo máte možnosť ísť či po zeleno, a neskôr žlto označenom turistickom chodníku od Demänovskej jaskyne Slobody (trasa vedie cez Iľanovské sedlo) – v tejto trase treba rátať s dobrodružstvom. Trasa vedie priamo korytom potoka. Často treba prekonávať skaly, kaskády, či preskakovať potok. Na niektorých miestach je trasa vedená mostíkmi a sem tam narazíte aj na reťaze. V oboch prípadoch značka končí pri malom drevenom kríži a vrcholovej knihe. Pre nadšencov horskej turistiky je Demänová hora možno iba malíček Nízkych Tatier, ale určite sa oplatí ho zaradiť do harmonogramu vašej dovolenky.

  Vylety demanovska dolina vrchol sina 2
  Vylety demanovska dolina vrchol sina 1

  Vrchol Siná – 1560 m n. m

  Výzva pre odvážnych alebo skôr vhodná pre skúsenejších turistov. Výstup na Sinú sa možno zdá jednoduchý ale trasa je celkom dobrodružná a má približne 8 Km. Tento vrch je charakteristický ostrým končiarom s nádherným výhľadom. Od autobusovej zastávky Demänovská Dolina – Jaskyňa Slobody chvíľu kráčate po modrej značke až kým neprídete k rázcestiu Repiská. Tu sa v podstate začína skutočná túra od žltej značky až do Sedla Sinej. Čakajú Vás strmé stúpania, úzke chodníky a serpentíny. Vrchol Sinej je na niektorých miestach zaistený aj reťazami. Naši turisti však hovoria, že vrch Siná je jeden z najkrajších v Nízkych Tatrách, nuž to už necháme na Vaše zhodnotenie. Príďte sa presvedčiť sami.

  vylety demanovska dolina 3
  vylety demanovska dolina 4

  Sme najlepšia štartovacia dráha aj na pešiacke výlety. Benefitom nášho umiestnenia nie je len blízka dostupnosť lyžiarskych stredísk, autobusovej zastávky, reštaurácii, obchodu či detského ihriska.

  Rozhľadňa – Pavčina Lehota

  Rovným pohľadom od nášho apartmánového domu cez rázcestie sa nachádza lúkami obkolesená, tichá a prekrásna dedinka Pavčina Lehota. Skutočne pár minútová prechádzka touto romantickou obcou, ktorú si zamilujete. Od nás je to zhruba 15min pešo. Rozhľadňa stojí priamo nad obcou neďaleko lyžiarskeho vleku Žiarce, dostanete sa tam priamo poľnou cestou od obce. Rozhľadňa je vysoká 8 metrov. Pod jej strechou sú umiestnené panoramatické fotografie s presnými popismi vrchov a pohorí, ktoré vám pomôžu ľahšie sa zorientovať. Nebudete ľutovať, výhľady na prekrásne lúky tejto obce sú  doslova nádherné. Vychodenou cestou viete prejsť celý na náučný chodník, ktorý vedie až do susediacej dediny Lazisko. Cestou môžete vidieť kone za ohradou, ale aj pasúce sa stáda ovečiek a kráv. Typická Liptovská atmosféra. A pre tých, čo majú zo sebov malých nadšencov určite ich pohľadom neunikne bobová dráha vedľa lyžiarskeho vleku, ktorá je v sezóne v plnej prevádzke. 🙂

  i 5243420